Chcete hladkou pokožku? Zkuste IPL epilátor

 Chcete hladkou pokožku? Zkuste IPL epilátor

Mít hladce oholenou pleť je dnes pro většinu žen samozřejmostí. Odstraňování chloupků je občas boj s větrnými mlýny, který nás stojí množství času i peněz a ne vždy při něm dosáhneme kýžených výsledků. Pokud už vás nebaví nekonečné holení, vyzkoušejte IPL epilátor. S jeho pomocí se zbavíte velké části chloupků dlouhodobě nebo dokonce trvale.

Princip fotoepilace

IPL epilátor funguje na principu fotoepilace – k odstraňování chloupků využívá intenzivní pulzní světlo, díky němuž dochází k zahřátí vlasové cibulky, ze které už následně chloupek nevyroste. Bojujete-li s nadměrným růstem chloupků, pak vám tedy může tento druh epilace výrazně pomoci. Nejlepších účinků lze dosáhnout v případě, že máte světlou pleť a tmavší chloupky. Naopak u světlých chloupků se IPL epilátor příliš využít nedá. Vhodné není použití ani v těhotenství či kojení, při kožních problémech, epilepsii nebo při užívání určitých léků. Pokud si nejste jistí, zda je pro vás fotoepilace bezpečná, raději se nejprve poraďte s lékařem.

Za IPL epilací můžete vyrazit do kosmetického salonu. Cena jednoho ošetření se pohybuje v řádu stokorun. Epilaci je však nutné vícekrát opakovat, takže než dosáhnete výraznějšího výsledku, bude konečná cena vyšší.

Jestliže se vám nechce pravidelně docházet do salonu, pořiďte si IPL epilátor domů. Jeho použití je snadné, rychlé a efektní.

Jak na epilaci pomocí IPL epilátoru

Epilace pomocí IPL přístroje je jednoduchá. Den před jeho použitím je potřeba vybranou část těla oholit žiletkou (chloupky se nesmí odstraňovat elektrickým epilátorem nebo voskem). Následující den pak ošetříte danou oblast přímo IPL epilátorem. Intenzitu výbojů lze obvykle nastavit podle typu pleti tak, aby vám použití přístroje nezpůsobilo nežádoucí reakci. Samotná epilace je téměř bezbolestná (na citlivějších místech pocítíte maximálně lehké štípání).

Délka ošetření závisí na dané oblasti – lýtka zvládnete do půl hodiny, stehna vám zaberou nejspíš o něco déle. Třísla ošetříte maximálně za deset minut a na podpaží vám budou stačit dvě minutky.

Jelikož přístroj v danou chvíli působí pouze na chloupky v růstové fázi (to je asi dvacet až třicet procent všech chloupků), je potřeba ošetření pravidelně opakovat. Ze začátku se doporučuje použití přístroje každých čtrnáct dní. Po prvních čtyřech epilacích můžete protáhnout intervaly na jeden měsíc. Po roce užívání přístroje by pak měly stačit zhruba dvě depilace ročně k tomu, aby se množství nežádoucích chloupků výrazně zredukovalo. Zbývající chloupky, které se nepodaří úplně odstranit, budou růst pomaleji a budou světlejší a jemnější.

Vyberte ten pravý IPL epilátor

Na trhu je k dispozici IPL epilátorů celá řada. Při výběru by vás měly zajímat především následující faktory.

Nejprve si rozmyslete, na jaké části těla chcete přístroj využívat. Základem je samozřejmě epilace nohou. V tomto případě vybírejte podle velikosti aplikačního okénka, kterým přístroj disponuje. Čím větší, tím více chloupků zasáhne výboj v jednom okamžiku a tím rychlejší epilace je.

Pokud chcete přístroj používat na obličej, podpaží nebo intimní partie, volte takový, který má pro tyto účely vyměnitelné nástavce. Ty mají aplikační okénko menší a jsou jinak tvarované, takže se s nimi v daných oblastech lépe pracuje.

Dalším ukazatelem výběru je pak počet výbojů. Každý epilátor jich má omezené množství, a jakmile se vyčerpají, nelze jej dál používat. Nemusíte se však bát jeho krátké životnosti. Většina přístrojů disponuje výboji v řádech statisíců, přičemž na jedno ošetření jich spotřebujete zhruba pětistovku. Při běžném užívání vám tak epilátor vydrží až několik desetiletí.

V neposlední řadě nás při výběru zajímá cena. Ta se pohybuje v řádu tisíců korun. Na první pohled se může tato částka zdát vysoká, když si ale uvědomíme, jak dlouho nám přístroj vydrží a jak výrazně pomůže nežádoucí chloupky zredukovat, určitě se tato investice vyplatí. Počítejte i s tím, že díky IPL epilátoru v budoucnu ušetříte za žiletky, holicí pěny a případné další přípravky, které jsou nezbytné při klasickém holení.

Doporučené články